اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار
info@sahandbaresfahan.ir

روش حمل و جابجایی پیانو در اصفهان

خانه مقاله ها

روش حمل و جابجایی پیانو در اصفهان

در حالی که ما معتقد هستیم کارگران حرفه ایی و شرکت های حمل اثاثیه منزل معتبر به راحتی و خیلی خوب می توانند جابجایی پیانو را به راحتی انجام دهند، این مقاله را برای افرادی که به تنهایی می خواهند این کار را انجام دهند نوشته ایم.

بنابراین ما نکات عملی و واقعی را به شما یاد می دهیم تا بتوانید پیانو خود را ایمن و بدون دردسر جابجا کنید.

حمل و جابجایی پیانو مانند مبلمان به یک روش نیست. چون پیانوها مدلهای مختلف دارند: پیانوهای گرند، پیانوهای ایستاده، پیانوهای دیجیتال.

با توجه به این که شما چه پیانویی دارید جابجایی آن نیز متفاوت است و این آگاهی باعث می شود با کمترین آسیب و سروصدا پیانو خود را جابجا کنید. پیانوهای گرند از نظر ساختار بزرگترین و گرانترین پیانوها هستند.

                                   

راهنمای جامع حمل و جابجایی گام به گام پیانو

تا قبال از این تنها راه جابجایی پیانو  کمک گرفتن از دوستان بدون تجهیزات و زورآزمایی آنها بود. جابجایی پیانو فقط به این معنا نیست که آن را روی چرخ‌های دالی قرار دهید و آن را در پشت کامیون قرار دهید. برای اینکه مطمئن شوید پیانو بدون آسیب به مقصد میرسد باید چند نکته را در نظر بگیرید.

مرحله 1: تمام تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنید

حمل و جابجایی پیانو نیاز به تجهیزات خاص دارد، حتی شرکت های حمل و نقل از  این تجهیزات استفاده می کنند.

برای شروع به تسمه ها، بالشتک، متر و  یک پتو یا ملافه ضخیم نیاز دارید. تسمه های پیانو برای نگه داشتن پیانو در کنار هم پس از قرار گرفتن روی دالی و قرار دادن پتو روی آن است. آنها به ثابت نگه داشتن پیانو کمک می کنند و از آسیب دیدن آن جلوگیری می کنند.

دالی ها معمولا دارای چرخ هستند. هنگامی که پیانو را روی دالی قرار می دهید، حرکت آن در امتداد خانه به آسانی و راحتی است. پتو به محافظت از کلیدها و آکوردها کمک می کند. آنها در کنار تسمه ها باعث می شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیز آسیب نمی بیند. در نهایت، برای اندازه گیری پیانو و اندازه در به متر نیاز دارید. برای پیانوهای گرند باید از تخته هم استفاده کنید. اینها ابزارهای اساسی هستند که حمل و جابجایی ایمن پیانو را تسهیل می کنند.

مرحله 2: از قبل مسیرها و درها را اندازه گیری کنید

دانستن طول، عرض و ارتفاع فضای جدید، پیانو، درها و راه پله ها به حمل و جابجایی بهتر پیانوی شما کمک می کند. اگر می خواهید پیانو کاملا در جایی که می خواهید باشد فیکس شود، باید فضای جدیدی را دقیق اندازه گیری کنید.

اندازه‌گیری درب‌ها و پیانو به شما کمک می‌کند تا بفهمید دقیقاً چگونه باید پیانو را چگونه حرکت دهید تا آسیبی نبیند. اگر پیانو را به طبقات بالایی ساختمان منتقل می کنید، باید راه پله را نیز اندازه بگیرید تا بتوانید روش مناسب برای حرکت پیانو را پیدا کنید.

 

نکته : برای رفع هر گونه نگرانی در مورد خراش یا سوراخ شدن درها، می توانید از بالشتک (مانند پتو) برای محافظت از آنها استفاده کنید.

 

                      

مرحله 3: ماشینی را اجاره کنید که پیانو داخل آن جا شود.     

قرار نیست فقط پیان را از خانه بیرون آورید و بعد متوجه شوید کامیون کوچکتر از حد لازم است. بنابراین، شما باید کامیون را بررسی کنید. بررسی کنید که ظرفیت عالی برای سوار کردن پیانو و حمل آن را دارد یا خیر.

 

مرحله 4: گروهی از دوستان خود را بسیج کنید.

حمل و جابجایی پیانو به بیش از یک نفر نیاز دارد و به همین دلیل است که بهترین کار این است که از کارگران یک شرکت حمل و نقل حرفه ای استفاده کنید تا جابجایی و حمل و نقل ایمن پیانو شما را تضمین کنند و یا اینکه از دوستان خود کمک بگیرید. برای انجام این کاربه حداقل سه نفر نیرو نیاز دارید. دو نفر برای نگه داشتن پیانو در دو طرف و یک نفر برای چرخاندن دالی. یک نفر اضافه هم می تواند برای کمک به هر یک از سه نفر مفید باشد، در نتیجه روند جابجایی و حمل پیانو  را آسان تر و ایمن تر می کند.

 

مرحله 5: حواستان به مسیرهای ورودی و اشیا اضافی باشد.

اکثر افراد تمایل دارند پیانو را در انتهای اتاق نشیمن و یا در یک قضای باز در اتاق بگذارند. دقت کنید که از برخورد پیانو به وسایلی مثا میز، مبلمان، وسایل برقی و ... جلوگیری کنید. مطمئن شوید که هیچ چیزی مانع چرخ های حرکت پیانو نمی شود.

مرحله 6:  پیانو را جابجا کنید.

 مهمترین مرحله در این مقاله در این جا آمده است، جایی که شما تمام مراحل را به کار می گیرید ول باید بدانید روش حرکت پیانوی ایستاده و پیانوی بزرگ یکسان نیست.

چگونه یک پیانوی بزرگ را حرکت دهیم:

پیانوهای گرند دارای درب بالایی هستند. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که درب را ببندید و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید. سپس باید پایه ها و پدال های پیانو را جدا کنید. سپس، همانطور که قبلا توضیح داده شد، پایه ها و پدال‌های جدا شده را با پتو محکم کنید و مطمئن شوید که در جعبه‌ای جداگانه نگهداری کنید. کلیدها و آکوردها را با یک ورقه بپیچید و آن را با تسمه محکم ببندید. سپس به آرامی پیانو را از طریق در اتاق به داخل کامیون حرکت دهید.

چگونه یک پیانوی عمودی را حرکت دهیم:

حرکت دادن پیانوی عمودی به اندازه حرکت پیانوی بزرگ کار سختی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلیدها و پدال‌ها را زیر یک پتو محکم نگه دارید، سپس پیانو را  در عین حال که کسی از آن محافطت می کند روی چرخ دستی بلند کنید. هنگامی که این کار انجام شد و پیانو با خیال راحت روی دالی قرار گرفت، می توانید به راحتی آن را روی کامیون حمل کنید.

مرحله 7: پیانو را دوباره چک و تنظیم کنید.

 هنگامی که پیانو به محیط جدید خود منتقل شد، قدم بعدی این است که آن را دوباره تنظیم می کنید. تنظیم مجدد باعث می شود که صدا و کلیدهای پیانو که دستکاری شده اند به حالت عادی برگردند. پس از جابجایی پیانو، بسیاری از کارشناسان در مورد زمان ایده آل برای تنظیم مجدد اختلاف نظر دارند. برخی می گویند فوراً انجام دهید در حالی که برخی دیگر می گویند تا یک ماه صبر کنید و دوباره آن را تنظیم کنید.

هنگام حرکت پیانو از انجام چه کارهایی باید اجتناب کرد؟

پیانو با تمام سختی‌اش برای مقاومت در برابر فراز و نشیب‌های زمان، یک ساز موسیقی شکننده است. علاوه بر این، آنها هزینه زیادی دارند. یک حرکت اشتباه ممکن است باعث آسیب هولناکی به پیانو شود که آن را کاملاً بی فایده می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، انجام تمام اقدامات پیشگیرانه لازم برای اطمینان از اینکه پیانوی خود را ایمن و کارآمد جابجا می‌کنید، تقریباً الزامی است.

در نهایت باید بدانید که  پیانو سازی شکننده است و ارزش عاطفی و پولی زیادی دارند، که به این معنی است که عاقلانه ترین و مطمئن ترین گزینه استفاده از  شرکت های معتبر حمل ونقل و  کارگران حرفه ایی و آموزش دیده آنهاست. اما اگر ترجیح می‌دهید خودتان آن را جابه جا کنید، تمام این مراحل را گام به گام انجام دهید تا بتوانید پیانو خود را با ایمنی بیشتر و کمترین آسیب جابه جا کنید.

شاید از نظر شما استخدام کارگر حرفه ایی و استفاده از شرکت حمل و نقل هزینه بر باشد اما زمانی که تصمیم خود را در مقابل خطرات قابل پیش‌بینی (و پیش‌بینی نشده) می‌سنجید، متوجه می شوید که این هزینه ارزش آن را دارد که پیانوی شما با خیال راحت از خانه قدیمی به خانه جدید یا هر جایی که دلتان برای نگهداری از ارزشمندترین اثاثیه شما است، منتقل شود!

 

نظرات

نظر خود را برای ما بنویسیداطلاعات تماس

اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار

info@sahandbaresfahan.ir

نظرسنجی

طراحی سایت و پیاده سازی توسط رایا رسانه