اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار
info@sahandbaresfahan.ir

جابه جایی یخچال به روش هوشمندانه

خانه مقاله ها

جابه جایی یخچال به روش هوشمندانه

جابه جایی لوازم خانگی مخصوصا یخچال ساید و یا یخچال دوقلو با توجه به وزن و اندازه آنها کار ساده و آسانی نیست. هنگام جابه جایی یخچال، یک اشتباه کوچک می تواند منجر به خراب شدن دستگاه یا ضربه زدن به بدنه آن شود. دانستن اینکه چگونه یخچال را با توجه به سنگین بودن و حجیم بودن آن به درستی و ایمن جابه جا کنید بسیار مهم است. ما به عنوان یک شرکت حمل اثاثیه منزل در اصفهان اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم به راحتی یخچالتان را جابه جا کنید.

اگر وقت و بودجه دارید، توصیه می کنیم از یک متخصص حرفه ای برای بسته بندی و حمل و نقل یخچال خود استفاده کنید. شرکت های حمل و نقل با داشتن کارگران حرفه ایی و آموزش دیده و داشتن تجربه کاری یخچالها را بدون آسیب به دستگاه جابه جا می کنند، ضمن اینکه باید توجه داشته باشید شرکت های معتبر حمل و نقل دارای بیمه نامه هستند و در صورتی که اتفاقی برای وسایلتان بیفتد بیمه خسارت وارده را جبران میکند.

 

در ادامه، مراحل جابه جایی یخچال از خانه قدیمی به خانه جدید (نحوه آماده سازی یخچال برای جابه جایی و نحوه حمل و نقل آن به کامیون) را شرح خواهیم داد.

 

  • لوازم مناسب را تهیه کنید

برای جابه جا کردن یخچال، به چند چیز برای انجام این کار نیاز دارید:

چسب بسته بندی

پتوهای قدیمی

طناب های محکم و ضخیم

جابه جایی بخچال ساید با توجه به اندازه و وزن آن، به تنهایی می تواند بسیار سخت باشد. پس از یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا کارگر بخواهید که به شما در بردن و جایگذاری یخچال کمک کند.

 

  • یخچال، ورودی ها و درها را اندازه بگیرید

 

قبل از شروع حرکت، لازم است طول، عرض و عمق یخچال را اندازه‌گیری کنید و آن را با طول و عرض درهای ورودی و خروجی مقایسه کنید و مطمئن شوید که یخچال شما می‌تواند از هر در و دهانه‌ای عبور کند. اگر ابعاد یخچال بزرگتر از یک در یا باز باشد، با کج کردن یخچال یا برداشتن درب های یخچال روش های کارآمدی برای ایجاد فضا و جابه جایی ایمن آن ایجاد کنید.

 

  • 24 ساعت قبل از جابه جایی یخچال خود را تمیز کرده و یخ زدایی کنید.

ابتدا باید یخچال را یخ زدایی کنید و آن را از هرگونه مواد غذایی پاکسازی کنید. تمام سطوح را با مواد ضدعفونی کننده پاک کنید، در صورت نیاز کشوها و قفسه ها را بردارید که تا حد امکان تمیز شوند. می توانید داخل یخچال را با جوش شیرین و سرکه تمیز کنید که به از بین بردن بوها کمک می کند. آب یخ سار را قطع کنید، یخچال را از برق بکشید و سیم برق را به بدنه یخچال بچسبانید.

 

خب رسیدیم به یخش بزرگ یعنی چگونگی جابه جایی یخچال و تعیین بهترین راه برای بسته بندی آن برای حمل و نقل. عدم احتیاط و رعایت نکردن نکات ایمنی هنگام جابه جایی یخچال می تواند منجر به  آسیب و خرابی یخچال شود. کاری که باید بکنید این است که برای بسته بندی صحیح آن، ابتدا سیم‌های برق را با دقت سیم پیچ کرده تا زمان جابه جایی یخچال جلوی دست و پای شما نباشد، با چسب نواری به بدنه یخچال بچسبانید. اگر نمی‌خواهید مستقیماً روی خود سیم‌ها نوار بچسبانید، ابتدا آن‌ها را در یک لایه پلاستیکی بپیچید و سپس چسب بزنید. سپس از پلاستیک، سلفون و یا چسب نواری برای بسته شدن درها استفاده کنید. بعد از آن پتوها را دور تمام یخچال خود بپیچید و آنها را با طناب در جای خود محکم کنید، یکی به سمت بالای یخچال و دیگری به سمت پایین.

 

  • آماده سازی یخچال برای حمل و نقل

با کج کردن آرام یخچال و قرار دادن یک نوار لغزنده زیر هر پایه شروع کنید. بعد از اینکه لغزنده ها به درستی با کف یخچال تراز شدند، آن را به آرامی به سمت خود بکشید بدون اینکه به کف یخچال آسیبی وارد شود.

 استفاده دالی لوازم خانگی نیز برای حمل و نقل ایمن بسیار مهم است. به این صورت که یخجال را کج کنید و از کنار یخچال و قسمت زیر آن دالی را قرار بدهید و آن را درست در جای خود فیکس کنید. توجه کنید که تا حد امکان یخچال را روی دالی محکم کنید تا از لغرش و تکان خوردن آن یا واژگون شدن آن هنگام گذاشتن داخل کامیون جلوگیری کنید. از طناب های ضخیم برای محکم کردن برای محکم کردن درهای آن استفاده کنید و با پیچیدن پتو دور تا دور یخچال یک لایه محافظ بری آن ایجاد کنید.

 

  • جابه جایی یخچال از پله ها

بعد از مطمئن شدن از اینکه دالی را محکم در جای خود قرار داده اید، یخچال را با دالی با زاویه 45 درجه کج کنید. نکته ی حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما یخجال را به صورت عمودی جابه جا کنید چون در صورت افقی کردن یخچال باعث نشتی سیستم خنک کننده یخچال می شوید. مراقب موانع سر راهتان باشید. پیشنهاد می کنیم یخچال را نزدیک دیوارهای کامیون قرار دهید و آن را با تسمه های ضامن دار محکم کنید. همچنین می توانید اطراف آن را با سایر مبلمان یا وسایل بزرگ احاطه کنید تا در طول رانندگی ثابت نگه داشته شود. هنگام خارج کردن یخچال از کامیون از یک سطح شیبدار استفاده کنید. مراقب باشید یخچال را بلند نکنید چون باعث افتادن آن میشود.

حالا که یخچال را با موفقیت به خانه جدید آورده اید، می توانید یک نفس راحت بکشید.

مراحل بعدی با سرعت بیشتری انجام میشوند، یخچال را در موقعیت جدیدش قرار دهید، طناب ها و پتوهای اطراف آن را باز کنید و کشوها، قفسه ها و درب ها را در جای خودشان فیکس کنید. در برخی از یخچالها دستورالعمل آنها به گونه ایی است که بعد از جابه جایی باید از یک ساعت تا بیست و چهار ساعت صبر کنید و بعد از آن یخچال را به برق متصل کنید و مواد غذایی خود را داخل آن قرار دهید. بعد از اتصال یخچال به برق صبر کنید دمای آن به درجه مطلوب برسد و یخچال خنک شود. با انجام این مراحل میتوانید یخچال خود را به راحتی جابه جا کنید.

 

می خواهید از دردسر بسته بندی و حمل و نقل یخچال خلاص شوید؟ پیشنهاد ما استخدام افراد حرفه ای است!

جابه جایی یخچال به تنهایی می تواند کار سخت و مشکلی است، حتی اگر تمام مراحل بالا را انجام دهید باز هم ممکن است برایتان دردسرساز باشد.  یک شرکت حمل و نقل حرفه ایی با داشتن کارگران حرفه ایی و مجرب از مرحله اول بسته بندی اثاثیه منزل تا حمل و جابه جایی اثاثیه می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

برای انجام اینکار میتوانید با ما تماس بگیرید و با راهنمایی ما و استفاده از تخصص ما در این زمینه بهترین جابه جایی را با بهترین قیمت به همراه بیمه بار دریافت کنید.

خودتان را از دردسر جابه جایی یخچال خلاص کنید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

نظرات

نظر خود را برای ما بنویسیداطلاعات تماس

اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار

info@sahandbaresfahan.ir

نظرسنجی

طراحی سایت و پیاده سازی توسط رایا رسانه