اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار
info@sahandbaresfahan.ir

بسته بندی اثاثیه منزل

 • جابه جایی بخشی از زندگی است. فرقی نمیکند که همیشه در حال جابه جایی هستید یا برای اولین بار پس از مدت‌ها وسایل خود را بسته‌بندی می‌کنید، این یک فرآیند استرس‌زا است که می‌تواند حتی بر بهترین برنامه‌ریزان تأثیر بگذارد.

  خوشبختانه، در حالی که جابه جایی لزوماً برای کسی آسان نیست، راه‌ هایی برای بسته‌بندی سریع‌تر و باز کردن بسته‌بندی، کاهش حجم کار، و در نهایت آسان‌تر کردن روند وجود دارد.

  بهترین ترفند های بسته بندی اثاثیه منزل و جابه جایی ما را  امتحان کنید و راه های خلاقانه ای برای آسان تر شدن حمل اثاثیه منزل کشف کنید.

  10 ترفند بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی

  بهترین راه برای اسباب کشی این است که به موقع برای آن اقدام کنید، نه زودتر و نه دیرتر. بسته بندی اثاثیه منزل برای جابه جایی ممکن است وقت گیرترین بخش کل فرآیند اسباب کشی باشد. ما بهترین نکات لازم بسته بندی را برای جابه جایی، صرفه جویی در وقت و در عین حال مطمئن شدن از ایمن بودن و آسیب ندیدن  وسایلتان را برای یک اسباب کشی راحت در اینجا آورده ایم.

          جابه جایی یخچال به روش هوشمندانه
  1. ابتدا وسایل بسته بندی خود را جمع آوری کنید.

  موارد ضروری که برای این کار لازم دارید شامل کارتن، چسب نواری، قیچی، کاغذ بسته‌بندی، پلاستیک حباب‌دار، نشانگر، حوله‌ها و پتوهای قدیمی، کیسه‌های پلاستیکی با اندازه‌های مختلف، از جمله کیسه‌های کوچک قابل مهر و موم کردن و کیسه‌های زباله و موارد دیگر است.

  یک جایی را برای بسته بندی خود مشخص کنید. اتاق خواب، میزناهارخوری یا جایی که می‌توانید در حین بسته‌بندی از آن استفاده کنید. به این ترتیب، وقت خود را برای جستجوی لوازم تلف نخواهید کرد.

  1. حوله و سایر اقلام نرم خود را برای استفاده قرار دهید.

   مواد شکستنی مانند لیوان یا شیشه های عطر را در جوراب بپیچید و از حوله وپارچه های ضخیم برای محافظت از وسایل شکننده و سخت مانند لامپ و گلدان استفاده کنید. در آشپزخانه، از حوله های ظرفشویی استفاده کنید تا چاقوها و دیگر اشیاء تیز را محکم بپیچید و آنها را با کش محکم کنید.

  1. استفاده از چمدان.

  می توانید از چمدانهایتان برای بسته بندی اثاثیه استفاده کنید. به دلیل اینکه چمدانها چرخ دارند برای جابه جایی و حرکت دادن آسانتر میباشند. مثلا می توانید از چمدان ها برای بسته بندی وسایلی که به راحتی در جعبه ها حمل نمی شوند، مانند کتاب ها و ظروف سرو سنگین استفاده کنید.

  تا حد امکان فضای خود را تا حد امکان شلوغ نکنید واجاره دهید همه چیز منظم باشد. هر کارتنی که پر کردید در سر جای خود در کنار کارتنهای دیگر قرار دهید و روی آن برچسب برنید تا بدانید حاوی چه وسایلی است.

  1. روی جعبه ها برچسب های رنگی بزنید.

  یکی از کارهایی که می توانید برای صرفه جویی در زمان انجام دهید استفاده ار برچسب های رنگی است. با برداشتن برگه ای از برچسب های رنگی مختلف و اختصاص دادن به هر رنگ یک اتاق، می‌توانید تشخیص دهید که هرکارتن مربوط به کدام فضا در خانه جدید است و بعد از بسته بندی نیار به بازکردن آن برای تشخیص دادن وسایل داخلش نیست.

  1. کارتنهای حاوی وسایل شکننده را علامت گذاری کنید.

  علامت گذاری باعث میشود که وسایل شکستنی آسیب نبیند خصوصا اگر برای حمل اثاثیه منزل کارگر استخدام کرده باشید زیرا آنها از محتویات کارتن بی خبرند، علامت گذاری باعث دقت انها در حمل و جابه جایی شود.

  1.  یک کیف وسایل ضروری داشته باشید.

  یک کیف یا چمدان کوچک با وسایل شخصی که در حین جابه جایی و بلافاصله پس از رسیدن به مکان جدید به آنها نیاز دارید، مانند اسناد مهم، داروها، شارژرها، لوازم بهداشتی اولیه و غیره داشته باشید.

  1. سیم ها، پیچ ها را در یک کیسه پلاستیکی یا کارتن نگه دارید.

   هنگامی که یک سری وسایل را از هم جدا می کنید، وسایل جانبی کوچک را در یک کیسه قابل مهر و موم قرار دهید و روی آن برچسب بزنید. آن را به وسیله ایی که متعلق به آن است بچسبانید یا همه آن را در یک جعبه نگه دارید.

   

  1. یک لیست موجودی از وسایل الکترونیکی ارزشمندتان تهیه کنید.

  این لیست شامل تلویزیون، کامپیوتر و سایر وسایل الکترونیکی شما می شود. اگر از شرکت حمل و نقل استفاده می کنید، قبل از آن از وسایل خود عکس بگیرید. به طور مثال اگر کامپیوتر در حین حمل و نقل آسیب دیده باشد و شما نیاز به ثبت ادعا داشته باشید، این عکس ها می توانند مفید باشند.

  1. تمام دفترچه های راهنمای محصول را جمع آوری کنید و سیم ها را برچسب بزنید.

  هنگام جابه جایی وسایل الکترونیکی ارزشمند مانند رایانه، تلویزیون و ... تمام دفترچه های راهنمای محصول را جمع آوری کنید و آنها را در یک کیسه ایمن و مطمئن قرار دهید. سیم ها را برچسب بزنید. در صورت امکان از بسته بندی اصلی استفاده کنید.

  ما معتقدیم جابه جایی و حمل اثاثیه منزل باید تا حد امکان بدون استرس باشد و سعی کردیم نکات و ترفندهایی که باعث یک اسباب کشی راحت میشود را بیان کنیم و در عین حال بتوانیم با آموزش کارگران متخصص و حرفه ایی به شما کمک کنیم تا علاوه بر تجربه حمل اثاثیه راحت در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

نظرات

نظر خود را برای ما بنویسیددیگر خدمات

اطلاعات تماس

اصفهان، خیابان امام خمینی، سه راه ملک شهر، ابتدای خیابان بهارستان، باربری سهند بار

info@sahandbaresfahan.ir

نظرسنجی

طراحی سایت و پیاده سازی توسط رایا رسانه